• SPPravmeTo 2018

Tento projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore Nadácie SPP

FOTOGALÉRIA

Východisková situáciu projektu

Našou dlhoročnou snahou je vytváranie zdravého komunitného prostredia, čo vedie k zlepšovaniu vzťahov medzi deťmi, ale aj v rodinách a v celej komunite. Máme za sebou rôzne spoločné projekty. Posledný projekt Otvorená škola spája generácie, ktorý bol zameraný na nadviazanie spolupráce medzi rôznymi generáciami a vzájomné spoznávanie sa pri aktívnej činnosti v dielni (keramika, práca s drevom, drôtom) nás priviedol k myšlienke využiť naše zručnosti a vybudovať si vlastnú bylinkovú záhradku.

Ciele projektu

Podpora rozvoja životných zručností detí v oblasti zdravého životného štýlu a environmentálneho správania. Rozšírenie možností pre zmysluplné trávenie voľného času. Rozvoj efektívnych spôsoby spolupráce detí, rodičov, učiteľov a komunity.
          Aktívna spoločná činnosť a vzájomná komunikácia a spolupráca prinesú pozitívne zmeny v správaní sa v skupine rovesníkov, ale i v rodine a širšej komunite. Výsledkom bude upevnenie medziľudských vzťahov. Postupné odstraňovanie negatívnych prejavov v správaní.

Cieľová skupina

Projekt je primárne určený pre deti 1. stupňa ZŠ. Sekundárnou skupinou budú rodičia a ľudia z miestnej komunity, ktorí budú na realizácii participovať.
          Veríme, že v konečnom dôsledku bude pre všetkých zúčastnených prínosný nielen z pohľadu vybudovanej záhradky, ale najväčším prínosom bude osvojenie si a rozvoj vhodných návykov v oblasti životného štýlu a vzájomných medziľudských vzťahov.

Zhrnutie žiadosti

V rámci našej doterajšej činnosti sme sa venovali výrobe dekoračných predmetov z keramiky a dreva. Chceli by sme tieto zručnosti prakticky využiť a vybudovať si bylinkovú záhradku. Deti by tak mali možnosť rozšíriť svoje zručnosti o pestovanie rastlín, ich využitie, nadobudli by aj vzťah k životnému prostrediu, v ktorom žijú. Spolupráca s rodičmi a ľuďmi z miestnej komunity bude ďalším krokom k rozvoju komunitného života, k vzájomnému spoznávaniu sa, spolupráci, k odovzdávaniu si skúseností.

Začiatok realizácie: 1.8.2018

Dátum ukončenia: 30.11.2018

Prehľad kľúčových aktivít pre dosiahnutie cieľov rozpísaných v jednotlivých mesiacoch

Od Do Aktivita